Książka “Oto jest Kasia” Miry Jaworczakowej – czego dotyczy?

Książka Oto jest Kasia ze strony www.taniaksiazka.pl Miry Jaworczakowej ma wiele lat i nawet nasi rodzice ją czytali, kiedy byli mali. Jest to jedna z jego ulubionych książek. Przeczytamy ją w tydzień, bo jest wciągająca i tak bardzo się nam spodoba.

Kto jest główną bohaterką?

Główną bohaterką tej historii była uparta dziewczynka o imieniu Kasia. Miała dziewięć lat, ciemne oczy, czerwoną twarz, proste brązowe włosy i lekko zadarty do góry nos. Wyobrażamy ją sobie jako bardzo ładną i idealną dziewczynę. Była:

  • przezabawna,
  • trochę wredna,
  • dużo kłamała.

Bardzo lubiła się wszystkim chwalić i rozkazywać. Była też najlepszą uczennicą w klasie, ale to się później zmieniło. Kasia była też zazdrosna o swoją przyjaciółkę Antolkę.

Jaka jest historia Kasi?

Kasia mieszkała z rodzicami i bratem Jurkiem, z którym często się kłóciła. Czuła się najważniejsza, dopóki nie urodziła się jej siostra Agnieszka. Kasi trudno było się pogodzić z tym, że mała Agnieszka jest teraz w centrum uwagi. Trudno było jej też dzielić się z nią swoją miłością i kochać ją za to, kim jest. Kasia przeżyła wiele niesamowitych i ciekawych przygód. Niektóre z nich wydarzyły się w szkole, inne w domu. Jej przygody były interesujące i przerażające. Dzięki tym perypetiom Kasia z dnia na dzień stawała się zupełnie inna i coraz lepiej pojmowała wszystkich dokoła. Często działała bardzo samorzutnie i niepoważnie. Dzięki temu każdy następny rozdział był ciekawszy od poprzedniego. Czasem ciężko jest oderwać oczy od książki.

Jakie problemy miała Kasia?

Z książki pt. “Oto jest Kasia” Miry Jaworczakowej dowiadujemy się, że dziewczynka jest wspaniałą uczennicą, ale nie jest idealnym dzieckiem. Kasia ma głównie problemy z relacjami międzyludzkimi. Dotyczy to zarówno jej rodziny, jak i środowiska szkolnego i klasowego. Kiedy miła i uczynna Antolka dołącza do grupy przyjaciółek, Kasia jest z tego powodu bardzo niezadowolona. Kiedy popycha ją zbyt mocno, nowicjuszka traci równowagę i przewraca się. W każdym razie Kasia ma poważne obawy co do wszystkich domowników. Mama większość czasu spędza z najmłodszym synem, tatą, a po jego powrocie z pracy biega po mieście w poszukiwaniu receptury, zapomina kupić książkę o pizzy, a brat każe jej odrabiać lekcje i nie marudzić podczas posiłków.

Kto napisał tę książkę?

Mira Jaworczakowa to pisarka i autorka książek dla dzieci i młodzieży, z powodu tych książek wyrobiła sobie bardzo duży rozgłos i zdobyła ogromną sławę. Jest ona w dalszym ciągu poczytna.

 

About the Author

Related Posts